ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС: У ДНІПРІ ПОКЛАЛИ КВІТИ ДО ПАМ’ЯТНИКА «ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ ДЗВІН»

14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС представники міської ради, чорнобильці-ліквідатори поклали квіти до пам’ятника «Чорнобильський дзвін».

«Сьогодні знакова дата, зокрема для чорнобильців-ліквідаторів, – героїв, які захистили не лише нашу країну, а й усю Європу від страшної небезпеки. Завжди про це пам’ятатимемо і підтримуватимемо героїв-чорнобильців», – сказав заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Едуард Підлубний.

Водночас голова Дніпровської міської спілки «Союз Чорнобиль України» Ігор Турчин зазначив: «З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 065 чорнобильців з інвалідністю отримують з міського бюджету матеріальну допомогу – по 3 500 грн кожен. Загалом мерія, зокрема міський голова Борис Філатов, приділяють всебічну увагу питанням соціального захисту чорнобильців, ліквідаторів, їхнім родинам – надається матеріальна підтримка, яка щороку збільшується. Так, наприклад, на 2022 рік загальну сума на ці цілі збільшена на близько 2 млн грн – до 17,5 млн грн».

Довідка. День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС відзначається відповідно до указу президента від 2006 року. 14 грудня 1986 року на Чорнобильській атомній станції було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.